Navigation Menu+

Blog

Mikuláš, anjel a čert trochu oldschool či?!

Posted by on 18:45 in Blog | 0 comments

mikulášska partyCut

Keď sme ako team agentúry Dreamland rozmýšľali čo ponúknuť v čase sviatkov povedali sme si, že Mikuláša a jeho dvoch pomocníkov, nesmieme vynechať z našej ponuky! My ponúkame Mikuláša s bielou bradou a veľkou palicou, čerta s rohami a uhlím, anjela s krídlami. Celkom štandard nie? Dôležité je však to, čo títo traja skutočne predstavujú pre deti a ako s nimi komunikujú. Ide predovšetkým o zážitok. Deti očakávajú skutočne niečo čarovné, čomu budú schopné uveriť. Tak ako sme tomu uverili my, keď sme ako deti s rodičmi sedávali na podnikových večierkoch a báli sa zlého čerta. Mikuláš s čertom mali vtedy akúsi inú úroveň. Bolo to spôsobené tým, že nemali sme toľko vonkajších podnetov ako teraz. Vtedy Mikuláš prišiel v bielo-modrom kabáte obšitý krásnym lémom, k tomu zdobená mitra, veľká palica. V jeho očiach bol vidieť vek. To nenahradíte polyesterovým kostýmom z požičovne navlečeným na teenagerovi. Všetko má svoj význam. Týmto hodnotám, my prikladáme vážnosť. Zároveň sa agentúra Dreamland snaží rozšíriť koncept mikulášskych večierkov z firemných akcií na inú úroveň. Vieme a chceme priniesť zážitok priamo k vám domov. Verte mi, že na toto vaše deti nikdy nezabudnú. Poznáme a rozumieme veku detí, preto sa nemusíte báť hľadať s nami vhodné alternatívy ako naplánovať nezabudnuteľnú návštevu. V dnešnej dobe kupujeme veci, aby sme nimi nahradili zážitky, to nie je správne. Skutočný zážitok je na nezaplatenie.

Ako trávia voľný čas?

Posted by on 18:10 in Blog | 0 comments

MDD_web

 

Voľný čas detí niektorí rodičia vnímajú celkom ako vážny problém. Nevedia čo s deťmi, ako im zvoliť vhodný program, aké krúžky vybrať a pod. Mnohí rozmýšľajú príliš koncepčne a snažia sa deťom vytvoriť ich budúcnosť. Pritom zabúdame, že charakter a vlastnosti, osobný rozvoj a smerovanie sa najlepšie buduje empiricky v spoločnosti. Podnety a vlastné skúseností, kreatívne myslenie a hra boli, sú a budú tým dôležitým ukazovateľom v živote detí. Denné tábory sú zaujímavou príležitosťou ako tráviť voľný čas. Zaujímavou skutočnosťou je, že denné tábory tú boli aj kedysi, ale my sme na ne zabudli. Zabudli sme, pretože mnohí z nás radšej vybrali pre naše deti krúžky, ktoré z z nich robia budúce primabaleríny, hokejistov NHL alebo majstrov Európy v spoločenských tancoch. Čas na hry sme však vedome vylúčili, lebo to sa v budúcnosti nebude dať tak dobre speňažiť. Považujem za dôležité nájsť vo všetkom balance. Hry v sebe skrývajú dôležité prvky budovania osobnosti. Na strane jednej je to motivácia k úspechu v hre na druhej strane solidarita a akceptovanie prehry. V spojitosti s kreatívnym programom, vytvárame jedinečný deň pre naše deti. Aktivity zamerané na poznávanie, zábava, tanec, hudba, logika, šport to všetko na našich denných táboroch:)

Chceme dať deťom viac?

Posted by on 20:20 in Blog | 0 comments

Školy a škôlky v prírode

Deti a ich očakávania nebudú nikdy menšie, než očakávania dospelých ľudí. Verím, že deti poznajú kvalitu a úprimnosť, ktorú vložia ich učitelia, animátori do svojej práce. Toto považujem za základ kvalitnej práce s deťmi. Vždy ma teší, keď sú deti spokojné pretože odmena za vykonanú prácu je o to väčšia. Samozrejmosťou je dobrý tím ľudí, s ktorými spolupracujem. Verím, že oni tvoria spoločne so mnou koncept jedinečnej spolupráce. Máme spoločné hodnoty a tieto premietame v našej každodennej práci, veď ako sa hovorí “najlepší marketing je kvalitná práca” :).

Pracujem s deťmi už 10 rokov a každý deň spoznávam nové detské očakávania, je to inšpirujúce. Viete koľko šašov, supermanov, princezien, pirátov a transformerov som už vystrojila do kostýmov? :) Deti sú tou najlepšou inšpiráciou a studnicou nápadov. Nikdy nepresvedčíte dieťa, že pirátska párty bez skutočných pirátov a pirátskeho jedla je skutočná pirátska hostina. Detaily rozhodujú a deťom na týchto detailoch záleží, rovnako ako nám.

Verím, že tvoríme moderný koncept zábavy pre deti.